Składowanie i wywóz gruzu a ekologia


Gospodarka odpadów budowlanych wielu osobom kojarzy się z działaniami niemającymi nic wspólnego z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Niewiele z nich jednak wie, że nawet tak trudne odpady, jak gruz wymagają szczególnych warunków zarówno składowania, jak i wywozu. A wszystko to możliwe jest w zgodzie z ekologią i poszanowaniem dla środowiska naturalnego!

Składowanie gruzu – dlaczego jest ważne?

Wydawać by się mogło, że składowanie tego rodzaju materiałów nie wymaga szczególnych warunków. Jest to ogromny błąd, ponieważ gruz może zawierać nie tylko betonowe elementy konstrukcyjne czy cegłę, ale także ceramikę, drewno czy metal, które wymagają odpowiedniego otoczenia do składowania. W przeciwnym razie mogą doprowadzić do degradacji środowiska. Wraz z większą świadomością zasad dotyczących ekologii oraz wymagań prawnych narzucanych przez ustawodawcę możliwe stało się bezpieczne i w pełni legalne składowanie gruzu w przystosowanych do tego celu specjalnych kontenerach, które mogą służyć zarówno do przechowywania odpadów na czas prac, jak i transportowaniu ich w miejsce recyklingu.

Wywóz gruzu budowlanego

Po zakończonych pracach budowlanych lub remontowych przychodzi czas na uprzątnięcie placu budowy w myśl ekologii. Jednym z elementów jest właśnie wywóz gruzu, który należy zawieźć do specjalnie przeznaczonych do tego punktów. Można samodzielnie wywieźć odpady do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) lub skorzystać z usług profesjonalistów. Jeśli decydujemy się na to sami, powinniśmy mieć pewność, że odpady, które posiadamy, będą mogły faktycznie pozostać w wybranym przez nas punkcie — najczęściej warunkiem jest bycie mieszkańcem danej gminy, co często jest weryfikowane przez pracowników tego rodzaju punktów.

Jak widać, ekologia zawitała już nie tylko do naszych domów, ale także na place budowy. Domowa segregacja śmieci, podobnie jak składowanie oraz wywóz odpadów budowlanych takich jak gruz jest już normą zarówno w Polsce, jak i na świecie — a wszystko to z szacunku do środowiska naturalnego.

GruzBob.pl
Szczecin

600 600 559
biuro@gruz-bob.pl

Wiadomość została wysłana! Wkrótce się skontaktujemy.

Copyright © 2015 by Gruz bob. All rights reserved.

ul. 1 Maja 36, 71-627 Szczecin | woj. zachodniopomorskie
NIP: 9551872054 | tel.: 600600559 | email: biuro@gruz-bob.pl

Projekt i realizacja: Internet-media.pl