Czym się różni kontener na gruz od kontenera na śmieci?


Prace remontowe i budowlane związane są z powstawaniem różnego rodzaju odpadów, które należy w odpowiedni sposób zutylizować. Może to być gruz, a mogą to być po prostu śmieci, których chcemy pozbyć się w sposób bezpieczny dla środowiska — czym różnią się poszczególne kontenery? O tym dowiedzą się Państwo w naszym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy!

Kontener na gruz i śmieci — jaka jest różnica?

Charakterystykę poszczególnych rodzajów pojemników na odpady należy rozpocząć od wyszczególnienia różnych typów śmieci — to bowiem od nich zależy to, jakiego rodzaju kontener powinniśmy zamówić na budowę.

Standardowo śmieci są lekkimi odpadami, które nie wymagają szczególnie wzmacnianych pojemników do ich wywozu. Nie cechują się też ostrymi krawędziami czy szkodliwym, a nawet toksycznym działaniem, dlatego też nie wymagają szczególnej ochrony, wzmocnienia czy zabezpieczenia. Są też znacznie lżejsze i łatwiejsze w transporcie oraz opróżnianiu.

W przeciwieństwie do nich, do gruzu zaliczamy wszelkiego rodzaju cegły, elementy konstrukcyjne, tynk, beton, stolarkę okienną i drzwiową, okleiny czy odpady instalacyjne, które mogą mieć nie tylko ostre krawędzie, ale są przede wszystkim niezwykle ciężkie. Właśnie dlatego kontener do ich wywozu wyglądają zupełnie inaczej od plastikowych pojemników na śmieci. Są one bowiem wytrzymałe mechanicznie oraz zabezpieczone specjalną powłoką antykorozyjną. Dla zapewnienia bezpieczeństwa i wygody, do ich opróżnienia wykorzystywane są specjalistyczne pojazdy, bez których przenoszenie gruzu trwałoby niezwykle długo i wiązałoby się z niezwykle ciężką, fizyczną pracą.

Niezależnie od rodzaju odpadów, należy pamiętać, że ich wywóz zawsze powinien być wykonywany zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Dlatego właśnie kontenery na gruz są dodatkowo wzmacniane specjalnymi kształtownikami, chroniącymi przed uszkodzeniami. Wybierając pojemnik na odpady, warto również pamiętać, że możemy wybierać pomiędzy kilkoma rozmiarami, które z łatwością dopasujemy do naszych indywidualnych potrzeb.

GruzBob.pl
Szczecin

600 600 559
biuro@gruz-bob.pl

Wiadomość została wysłana! Wkrótce się skontaktujemy.

Copyright © 2015 by Gruz bob. All rights reserved.

ul. 1 Maja 36, 71-627 Szczecin | woj. zachodniopomorskie
NIP: 9551872054 | tel.: 600600559 | email: biuro@gruz-bob.pl

Projekt i realizacja: Internet-media.pl