Jak przygotować się do remontu na działce?


Niezależnie od lokalizacji, ogródki działkowe mogą być różnej jakości. Trzeba mieć na uwadze, że kupując znacznie tańszy teren, niezbędny może okazać się podstawowe odświeżenie, a nawet gruntowny remont, który pozwoli nam cieszyć się piękną zielenią i funkcjonalnością przestrzeni. Zależnie od stanu działki, w jakim ją zakupimy, nasz wkład w nią może być różny — każdy z nich będzie jednak wymagał przygotowania odpowiednich narzędzi, a także miejsca, w którym legalnie i bezpiecznie zutylizujemy powstałe odpady.

Jakie prace może objąć remont na działce?

Wybór odpowiednich narzędzi zależy oczywiście od tego, jakie prace będziemy realizować. W przypadku remontu obejmującego wyłącznie część zieloną naszej działki wystarczy przygotować narzędzia ogrodowe takie jak grabie, łopata, piła, sekator czy taczka, która z pewnością usprawni pracę. Odpady powstające w ramach pracy można utylizować w specjalnie do tego zaprojektowanych pojemników na terenie ROD lub wynająć swój kontener.

W przypadku remontu nie tylko części zielonej działki, ale także samego domku letniskowego, niezbędne będzie przygotowanie znacznie bardziej zaawansowanych narzędzi. Wszystko zależy od tego, jakie prace obejmą modernizację. Możemy bowiem wykonać wyłącznie lekkie odświeżenie wnętrza domku — zmienić kolor ścian, oszlifować drzwi czy wymienić meble na nowe, jak i przeprowadzić gruntowny remont działki obejmujący zmianę okien, drzwi, instalacji czy nawet dachu. Wszystkie te prace wymagają użycia specjalistycznych narzędzi, a często również pomocy profesjonalnych fachowców. Co w przypadku tego rodzaju odpadów? Najlepiej sprawdzi się tutaj kontener do gruzu i odpadów po budowlanych — dzięki wcześniejszym przygotowaniu tego rozwiązania nie będziemy musieli samodzielnie segregować wszystkich elementów i przewozić ich na własną rękę do odpowiedniego wysypiska. Tego rodzaju pojemnik może mieć od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu metrów sześciennych, w których pomieszczą się zarówno drobne odpady, jak i gruz, płyty chodnikowe, elementy dachu czy znacznie większe śmieci.

I na koniec nie zapominajmy – wszelkie odpady, jakie powstaną w wyniku prowadzonych przez nas prac w ramach remontu na działce, muszą zostać odpowiednio selekcjonowane, a następnie zutylizowane w dedykowanych punktach. Jeśli nie chcemy martwić się samodzielną segregacją, możemy do tego celu przygotować odpowiedni kontener, w którym możemy umieścić ziemię, gruz, resztki roślin i wiele innych problematycznych odpadów.

GruzBob.pl
Szczecin

600 600 559
biuro@gruz-bob.pl

Wiadomość została wysłana! Wkrótce się skontaktujemy.

Copyright © 2015 by Gruz bob. All rights reserved.

ul. 1 Maja 36, 71-627 Szczecin | woj. zachodniopomorskie
NIP: 9551872054 | tel.: 600600559 | email: biuro@gruz-bob.pl

Projekt i realizacja: Internet-media.pl